Saç Dökülmesini Durduran Müthiş Tarif Sadece Şampuanınıza Ekleyin

A+
A-
Saç Dökülmesini Durduran Müthiş Tarif Sadece Şampuanınıza Ekleyin

Şampuanınıza ekleyeceğiniz 2 madde ile saç dökülmesini durdurabilir, sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.
Saç dökülmesi ciddi bir konudur, sebepleri stres, menapoz, kilo verme, genetik, hamilelik, vb olabilir. Hormonlardaki dengesizlik gibi bazı sağlık problemleri de saç dökülmesine neden olabilir. Saç dökülmesi kişinin sadece estetik görünümünü olumsuz etkiliyor gibi görünse de, saçı dökülen kişilerin kendilerine olan öz güvenleri azalıp, depresyona girebilirler. Saçları dökülen kişiler toplum içerisine çıkmaktan utanabilirler. Saç dökülmesini durdurduğu iddia edilen pek çok kimsayal ürünü piyasada bulabilirsiniz. Bazıları gerçekten çok etkili olsa da bazıları gerçekten iddia edildiği gibi hem etkili değil hem de çok pahalıdır. Aşağıda tarifini vereceğimiz şekilde hazırladığınız şampuan ile hem ucuz hem de doğal olarak saç dökülmesine son verebilir, sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

  • Ph değeri nötür bir şampuan ya da bebe şampuanı
  • Limon esansı yağı
  • Gül esansı yağı
  • 2 kapsül E vitamini
 Limon esans yağı, antiseptik özelliklere sahiptir, hoş bir koku verir ve cildi ferahlatıcı bir etki yapar.
Gül esans yağı, derideki kan dolaşımını hızlandırır, saçların büyümesini ve güçlenmesini sağlar.
E vitamini saçları kuvvetlendirir ve dökülmesini önler.
Hazırlanışı
Ph değeri nötür olan şampuanınızın içerisine 10 damla limon esansı yağı, 10 damla gül esansı yağı ve 2 kapsül E vitaminini ekleyerek, iyice çalkalayın.
Kullanımı
Saçlarını bu şampuan ile gün aşırı yıkayın. Fakat, şampuanı saçlarınızda sürdürdükten sonra 2-3 dakika derinize masaj yapın, sonrasında durulayın. Saçlarınızı mümkünse fön makinesi ile değil doğal olarak kurumaya bırakın. Bu şekilde saçlarınızı yıkamaya başladıktan birkaç hafta sonra saçlarınızdaki dökülmenin durduğunu, yeni saçlar çıkmaya başladığını ve saçlarınızın çok daha canlı görünmeye başladığını farkedeceksiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.