Ayak cilt çatlaklarını kısa sürede yok eden yöntem

A+
A-
Ayak cilt çatlaklarını kısa sürede yok eden yöntem

Ayakta cilt çatlakları özellikle topuklarda oluşuyor. Bu bölgeler vücudun en bakımsız bölgeleridir. İnsanlar genelde bu bölgeleri önemsemezler. Size vereceğimiz bu tarifle kısa sürede kurtulabilirsiniz Kullanlar çok memnun.

Topuk Çatlağına Ne İyi Gelir?

Topuk çatlağı genellikle buradaki cildin aşırı kuruması nedeniyle oluşmaktadır. Uzun süre topuklu ayakkabı giymek ve fazla kilolar da topuklar üzerindeki baskıyı arttırdığı için topuk çatlağına neden olabilir. Düzenli olarak yapılan ayak bakımı ve nemlendirici kremler orta dereceli topuk çatlaklarını geçirmek için idealdir.

Bu yazımızda sizler için bazı yöntemleri ve kaçınmanız gereken durumları derledik. Bu yöntemlerden bir ya da birden fazlasını uygulayarak ve zararı olabilecek bazı şeylerden uzak durarak topuk çatlaklarını önleyebilir ya da hali hazırda olan çatlakları iyileştirebilirsiniz.

Ayak cilt çatlaklarına iyi gelen krem 

  • 6 adet aspirin
  • Bir adet limon
  • Ponza taşı yada topuk taşı olarak bilinen taş.

 

Kozmetik kremlere bir sürü para vermenize gerek yok, doğal topuk çatlağı tedavisi için yapmanız gerekenler:

Önce ayaklarınızı güzelce yıkayın. Mantar, kaşıntı, topuk çatlağı gibi problemli yerlere Bu karışımı sürün ve 30 dakika kadar bekletin. Sonda ılık su ile yıkayın ve pomza taşı ile ölü derileri, yumuşayan derileri atın. Son kez sıcak su ile ayaklarınız durulayın. En etkili sonucu almak için 2-3 hafta daha devam edin. Nemlendirici krem kullanabilirsiniz bu işlemi yaptıktan sonra.

Deneyenler lütfen yoruma yazsın. Teşekkürler. Sevdiklerimiz içinde paylaşalım.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.